Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pełnomocnictwo

Nie możesz się wpisać osobiście? Wyznacz pełnomocnika!

Rekrutujesz się na studia: zakładasz konto w systemie IRK, wybierasz studia z katalogu i rejestrujesz się, dokonujesz opłaty i czekasz na ogłoszenie wyników. Wydawać by się mogło, że informacja o przyjęciu na studia kończy Twoją przygodę z rekrutacją na studia. Zostaje jednak jeszcze jedna formalność, bez dokonania której nie zostaniesz studentem UJ. Jest to wpis na studia, którego trzeba dokonać osobiście.

Jeżeli w terminie wyznaczonym na wpis możesz przyjść do jednostki i dostarczyć dokumenty, to wszystko powinno przebiec bezproblemowo. Co jednak w przypadku, gdy z powodu wyjazdu, pracy czy choroby nie będziesz mógł dokonać wpisu osobiście?

Możesz wyznaczyć pełnomocnika, który w Twoim imieniu dokona wszelkich formalności związanych z wpisem na studia.

Ważne! Jeśli w chwili wpisu jesteś niepełnoletni, informacje na temat wpisu i pełnomocnictwa dla niepełnoletnich kandydatów znajdziesz tutaj.

Aby było to możliwe, taki pełnomocnik musi mieć ze sobą zestaw dokumentów, na które składają się:

 • komplet dokumentów wymaganych przy wpisie na studia, których lista znajduje się w zakładce „Dokumenty wymagane do wpisu" w karcie studiów w katalogu na stronie irk.uj.edu.pl oraz na ankiecie osobowej. Na podstawie pełnomocnictwa ankieta osobowa może być podpisane przez pełnomocnika;
 • podpisane przez kandydata pełnomocnictwo, którego wzór możesz tez pobrać ze swojego konta IRK;
 • poza własnym dokumentem tożsamości – kopię dokumentu tożsamości kandydata (nie musi być potwierdzona przez notariusza), w imieniu którego działa – dokumenty do wglądu.

PAMIĘTAJ: bez kompletu dokumentów wpis na studia nie będzie możliwy. Jeżeli już teraz wiesz, że nie będziesz mógł osobiście wpisać się na studia, przygotuj wcześniej dokumenty dla pełnomocnika.

Pliki do pobrania 

Pytania i odpowiedzi

 • Wyjeżdżam przed opublikowaniem list rankingowych, w jaki sposób w takim razie podpiszę ankietę osobową, która pojawi się na moim koncie dopiero po przyjęciu mnie na studia?

  We wzorze pełnomocnictwa, który znajdziesz powyżej, możesz upoważnić pełnomocnika do złożenia podpisu na ankiecie osobowej. Wystarczy wtedy więc, że po ogłoszeniu list rankingowych, z dowolnego miejsca na świecie, pobierzesz i wyślesz swojemu pełnomocnikowi plik PDF z ankietą, a on wydrukuje i podpisze ją za Ciebie.

 • Wyjeżdżam za granicę i zabieram ze sobą paszport. Jaki dokument tożsamości w takim przypadku muszę zostawić pełnomocnikowi? Czy może być to prawo jazdy?

  Możesz zostawić lub przesłać pełnomocnikowi kopię paszportu. Prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości.

 • Mój paszport stracił ważność. Jakim dokumentem mogę się posługiwać przy wpisie na studia (lub zostawić pełnomocnikowi)?

  Do wpisu na studia należy posiadać ważny dokument tożsamości, dlatego należy odpowiednio wcześniej zadbać o jego aktualność. Bez ważnego dokumentu sekretariat ma prawo odmówić dokonania wpisu.