Stypendia dla kandydatów na studia na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ

Trwa nabór wniosków w konkursach o przyznanie stypendum z Dziekańskiego Funduszu dla Olimpijczyków, Stypendium im. Franciszka Mertensa oraz Stypendium im. Julii Zdanowskiej. Stypendia są przeznaczone dla osób, które chcą rozpocząć studia na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ.

Dziekański Fundusz dla Olimpijczyków

Program przeznaczony jest dla laureatów oraz finalistów stopnia centralnego ogólnopolskiej olimpiady matematycznej, informatycznej lub lingwistyki matematycznej, którzy planują rozpoczęcie studiów na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ w 2023 roku. Nie więcej niż dziesięć stypendiów przyznawanych jest najlepszym kandydatom wyłonionym w drodze konkursu.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można dokonywać od 1 maja do 15 czerwca 2023 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Wydziału.

Więcej informacji o stypendium z Dziekańskiego Funduszu dla Olimpijczyków

Stypendium im. Franciszka Mertensa

Stypendium im. Franciszka Mertensa przeznaczone jest dla wyróżniających się uczniów i absolwentów zagranicznych szkół średnich zamierzających podjąć studia na WMiI UJ, którzy są finalistami krajowej olimpiady matematycznej lub informatycznej albo uczestnikami jednej z następujących olimpiad międzynarodowych: matematycznej (IMO), informatycznej (IOI), astronomicznej (IAO), z astronomii i astrofizyki (IOAA), fizycznej (IPhO), lingwistycznej (IOL) lub zawodów międzynarodowych Romanian Masters of Mathematics (RMM), Romanian Masters of Informatics (RMI), International Zhautykov Olympiad (IZhO) albo uczestniczkami Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt (EGMO) lub Europejskiej Olimpiady Informatycznej Dziewcząt (EGOI).

I etap konkursu: zgłoszenia do udziału w Konkursie można dokonywać od 1 maja do 1 czerwca 2023 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Wydziału.

Więcej informacji na temat Stypendium im. Franciszka Mertensa

Stypendium im. Julii Zdanowskiej

Stypendium im. Julii Zdanowskiej przeznaczone jest dla naukowo wyróżniających się uczniów i absolwentów ukraińskich szkół średnich zamierzających podjąć studia na WMiI UJ w roku akademickim 2023/2024.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można dokonywać do 1 czerwca 2023 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Wydziału.

Więcej informacji na temat Stypendium im. Julii Zdanowskiej