Start rekrutacji na studia

1 marca 2023 roku rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2023/24 dla wszystkich kandydatów na studia, którzy nie posiadają obywatelstwa polskiego.

Zgłoszenia w tej turze kandydaci mogą składać do:

• 11 kwietnia na wszystkie studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie prowadzone w języku polskim oraz na studia w językach obcych za wyjątkiem Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców i studiów drugiego stopnia wymienionych poniżej;
  • 28 czerwca na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim, za wyjątkiem Business and Finance Management oraz Comparative Heritage Studies;
  • 9 maja na studia prowadzone w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców.

Terminarz rekrutacji na poszczególne studia dostępny jest na stronie welcome.uj.edu.pl.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminach podanych w harmonogramie:

1. założyć konto w systemie IRK oraz uzupełnić wymagane informacje;
  2. zapoznać się z ofertą studiów dostępnych w Uniwersytecie Jagiellońskim;
  3. dokonać zgłoszenia na wybrane studia;
  4. wnieść opłatę rekrutacyjną;
  5. przystąpić do rozmowy wstępnej, jeżeli jest wymagana w kryteriach kwalifikacji;
  6. w przypadku pozytywnego wyniku rekrutacji złożyć komplet dokumentów.

Ważne! Do wpisu na studia wymagany jest dokument uprawniający do podjęcia studiów – odpowiednik polskiej matury lub dyplom ukończenia studiów. Zanim dokonasz zgłoszenia upewnij się, że do momentu wpisu w danej turze będziesz posiadać wymagane dokumenty.

Zapraszamy również do zapoznania się z treściami zawartymi na stronie studia.uj.edu.pl. Znajdują się tam informacje na temat studiów prowadzonych przez wszystkie wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zapraszamy do rekrutacji – studiuj na UJ!